Sevan Nişanyan 19 Şubat’ta ‘Kaya Mezarları’nı Açıyor


Selçuk’un Şirince (Kirkintze) köyünün restorasyonu ve yaptığı katkılar yüzünden devletçe sürekli cezalandırılan ve son iki yıldır yapımı için uğraştığı “Kaya Mezarları”nı izinsiz yapmak yüzünden hapis cezasıyla ödüllendirilen Sevan Nişanyan bu yapıtı 19 Şubat Pazar günü açacağını Facebook üzerinden yaptığı bir açıklama ile duyurdu:

Arkadaşlar, 19 Şubat Pazar günü öğlen sularında küçük bir törenle Kayamezarının açılışını yapacağız. Üç seneden beri orada duran iskele indirilecek. Şarap ikramımız var (Şirince şarabı değil). İçkiyle başı hoş olmayan misafirlerimiz için çay kahve filan da var.

30-40 kişiye kadar gece misafir de edebiliyoruz. Buyurun, bu tarihi günü kaçırmayın.

Bu hayvanların gene niyeti bozuk görünüyor. Onlar yıkmaya teşebbüs etmeden buyurun gelin, dünya gözüyle görün, tadını çıkarın.”

1 Yorum

  1. BAHADIR KORKMAZ says:

    Bu ESER de emeğim geçmesini çok isterdim ama ben olmasam bile babamın ve kardeşimin böyle bir eseri bu ülkye kazandırması da bana gurur veriyor yüz yıllar sonra bile konuşulacak olması beni çok mutlu ediyor bu ESER de başta sayın sevan nişanyna ve emeği geçen herkeze teşekkürlerimi bir borç bilirim

Yorum Girin