11 Şubat Şeyi: Cüneyt Özdemir


Biz bir yorum yapmayacağız. İki gündür söyledikleri ve yazdıklarıyla kendi kendisini şey etti…

11.Şubat.2012 Günün Şeyi Cüneyt Özdemir

Kutuplaşmış ve bölünmüş bir ülkede kahraman olmak zor değil. Asıl zor olan o kahramanların çıkabileceği anaakım bir tv bulmak.Anladınız mı!”

 

Bugün bana yönelik bu çarpıtmalarla dolu linç kampanyasında yapayalnızdım. Özellikle açıklama yapmadım. Herkes eteğindekini döksün istedim.”

 

Dava açıp kazandığım medyatava beni Annemin başörtüsü ile vurmaya çalışıyor. Ey Cengiz ve Ömer Annemin başörtüsü ile şeref duyuyorum ulan.. Bu adamlara yine dava açacağım.. Bu arada bir kaç medya sitesindeki sistemli itibarsızlaştırma çabalarına da hiç bıkmadan dava açıyorum.”

 

Ben anamın başörtüsünü de, objektif duruşumu da, gazetecilik ahlakımı da, 22 yıllık gazetecilik geçmişimi de kurban vermem… Hodri Meydan.”

 

Tinerci ya da Başbakan benim için ikisi de eşittir. İkisinin de sesinin duyulması için elimden geleni yaparım. Yapacağım da göreceksiniz… Muhalefete yaltaklanan, iktidara çakan ya da tam tersi pozisyonda olan herkese aynı yakınlıkta ve aynı uzaklıktayım.Biliyorum bu çok çok zor. Ortada durmak çok zor. Çok çok zor.. (Yine de ben burada direneceğim. Kıblem Kalbim ve inanın kalbim şu aralar çok kırık) İnancım ise tam.”

 

Bunca baskının ardından canlı yayında neyi nereye toparlayacağımı bilemediğim gereksiz sözlerden kalbimi kıranlar, sizi asla affetmeyeceğim. Biraz ağladım (günün birikimi diyelim) Ben dimdik ayaktayım. Tüm sözlerimin, geçmişimin, anamın başörtüsünün,yapacaklarımının arkasındayım…

Bkz: Twitter

Yorum Girin