Ece Temelkuran İLAD Onur Ödülü’nü aldı


İLAD İletişim Araştırmaları Derneği’nin düzenlediği “Müşerref Hekimoğlu Basın Ödülü” sonuçlandı. Ödülü Hürriyet Gazetesi’nden Emel Armutçu aldı. “Banu Güven ve Ece Temelkuran’ın sesleri kısılmak istenen kadın medya çalışanlarının son örnekleri” olduğunu söyleyen İLAD onur ödülünü ise Ece Temelkuran’a verdi.

Bugün yapılan törende Müşerref Hekimoğlu’nun yakın çalışma arkadaşları olan İLAD Başkanı Hıfzı Topuz ve Prof. Dr. Nermin Abadan Unat‘ın konuşmalarının ardından “Kadına Yönelik Şiddet ve Medya” başlıklı bir panel düzenlendi.

Ece Temelkuran törende yaptığı konuşmada, Türk basınının içinde bulunduğu baskı ortamından, yandaş kesimin özgür basının susturulmasında oynadığı rolden söz etti.

İLAD Yönetim Kurulu kararıyla ilk kez Ekim 2010’de Devrim Sevimay’a verilen Müşerref Hekimoğlu Basın Ödülünün kriteri; “tarafsız habercilik anlayışıyla, özgür iletişim ortamının sağlanmasına katkıda bulunan kadın gazeteci” olmak.

Ödül, geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz seramik ustası Sıtkı Usta (Sıtkı Olçar) tarafından Müşerref Hekimoğlu için özel olarak tasarlanan ve sembolik anlamı “yeniden diriliş” olan seramik bir Anka Kuşu.

1 Yorum

  1. Substrate Ratio Mushrooms says:

    Thanks for your info, I am going to be checking in..thanks

Yorum Girin